miért fontos a rétes tészta?
Ez egy költői, buta kérdés. Természetes: ha nincs tészta, nincs rétes sem. Mi magunk 3 féle rétes tésztát próbáltunk ki az idők folyamán, ezekről tudunk pár sort írni. Végül megmaradtunk az igazi, “macerás”, kézzel húzott, nagyi féle tésztareceptnél. De le kell szögeznünk, ahány ház, annyi szokás …
A leggyorsabb, és mégis finom megoldás, ha előre elkészített és fagyasztott réteslapokat szerzünk be bármelyik kereskedelmi egységből. Ez esetben is rengeteg fajtából választhatunk (van egyrétegű és leveles is), mi is kipróbáltunk párat, bár időtakarékosnak tűnt, nálunk mégsem váltak be. Kezdő háziasszonyoknak, illetve gyorsan finomra vágyóknak azonban mégis csak ajánlani tudjuk a rétes készítés eme gyors módját. Persze nem baj, ha nem ijedünk meg a konyhától, de valahol mindig el kell kezdeni …
Egy ideig teszteltük a leveles rétestésztát. Sok kereskedelmi egységben és helyi sütödében kaphatók az előrecsomagolt, félkész leveles-tésztás rétesek (főleg vastag tésztával), amiket helyben, frissen kisütnek. Ez adta az alapötletet, hogy mi is kipróbáljuk. Elsőre azt vettük észre, hogy az ilyen rétestészta, a töltelékek nagyobb variálhatóságát teszi lehetővé és látványosabb is az eredmény. Azonban hamar kiderült a dolog árnyoldala, és végül a leveles tésztával csak bajunk volt. A csomagolástól kezdve a szállításig, illetve a pakolásnál elképesztően összetörtek a rétesek, szétestek a legkisebb rázkódástól is. Egy ideig még próbálgattuk így is, úgy is, gondoltuk bennünk van a hiba …
És akkor következzen egy kis videó a harmadik féle tésztáról. Lássuk, hogy hogyan is készül a kézzel húzott rétestészta. A videót IDE kattintva tudod megnézni.